:: Aktuális híreink

2014.03.13

Három arany a fedett pályán

Új sikerember: Dienes Mátyás. Több mint ezren álltak rajthoz az év első országos fedett pályás bajnokságán Budapesten a SYMA csarnokban, melyen a 13 évesek az újonc, míg a 14-15 évesek a serdülő bajnoki címekért álltak rajthoz. A zalaiak közül a Zalaszám ZAC fiataljai az előző évek jó hagyományait folytatva sikeresen szerepeltek.

(a képen: Dienes Mátyás Csiszár Attila edzővel)

Dienes Mátyás, aki idén tűnt fel, az első versenynapon 41,22 mp-es remek idővel nagy fölénnyel megnyerte a 300 m-es síkfutást, majd a másnapi 60 m-es döntőben 7,62 mp-es jó teljesítménnyel ugyanilyen magabiztosan nyerte újabb aranyérmét. Csiszár Attila edző tanítványa boldogan forgatta nyakában a két aranyérmet. Mindössze az bántotta, hogy a 60 m-es gátfutás döntőjében megbotlott, így elesett a harmadik aranyéremtől.

Takács Dóra (alsó képünkön) nem csinált mást, mint folytatta korábbi serdülő bajnoki sikereit. Súlylökésben utolsó dobásával – 12,99m(!) – megnyerte a versenyt. Edzője Bognár Szabolcs.

A Zalaszám ZAC sportiskolásai a három arany mellett további négy bronzéremnek is örülhettek. Az újoncok mezőnyében Varga Dóra 300 m-en 46,42 mp-es idővel lett bronzérmes (Edző: Csiszár Attila).

A serdülő Varga Eszter 60 m-en lett bronzérmes. Időeredménye: 8,14 mp. (Edzője: Csiszár Attila). Ugyancsak 60 m-en és ugyancsak bronzérmet nyert Bagladi Marcell, aki 7,47 mp alatt ért célba (Edző: Csiszár Attila). A zalaegerszegiek negyedik bronzérmét a Baki Barnabás, Németh Benedek, Gergály Szabolcs, Bagladi Marcell kvartett érte el 4x200 m-en. A váltó eredménye: 1;39,24 perc. Felkészítő: Csiszár Attila

A Zalaszám ZAC versenyzői a három arany és a négy bronzérem mellett több értékes, döntős helyezést is elértek:

Újoncok (13 évesek):

• 8. Dienes Mátyás 60 m gát 11,80 mp (ef: 9,06 mp)
  • 6. Varga Dóra 60 m 8,45 mp
  • 4. Zalaszám ZAC 4x200 m 2;00,14 perc
  • (Varga Dóra, Szekeres Jázmin, Illés Petra, Varga Bernadett)

Serdülők (14-15 éves):

• 4. Baki Barnabás 60 m gát 8,85 mp
  • 4. varga Eszter 60 m gát 9,54 mp
  • 5. Bagladi Marcell 300 m 38,87 mp
  • 8. Baki Barnabás 60 m 7,62 mp
  • 6. Zalaszám ZAC 4x200 m 1;52,90 p
  • (Krasznai Anna, Rákóczi Anna, Papp Petra, Varga Eszter)

Csiszár Attila, a Zalaszám Sportiskola vezetőedzője elégedett volt a hét éremmel, de véleménye szerint Budapesten hagytak pár érmet.

Dienes Matyás személyében pedig megjelent a klub új sikerembere, aki ha ilyen szorgalmas marad, még sok örömöt okozhat a sportszerető egerszegieknek.